У дослівному перекладі з грецького остеосинтез - це з'єднання кісток. Мета остеосинтезу - забезпечення стабільної фіксації відламків в правильному положенні із збереженням функціональної осі сегмента, стабілізація зони перелому до повного зрощення.
1. По часу постановки:
2. По способу введення фіксаторів:
Окремо розрізняють новий метод — ультразвуковий остеосинтез
Зовнішній черезшкірний компресійно-дистракційний остеосинтез
Зовнішній черезкістковий компресійно-дистракційний остеосинтез виконується за допомогою компресійно-дистракційного апаратів (Ілізарова, Волкова - Оганесяна, Гудушаури, Ткаченко, Обухова, Акулича та ін.) Цей метод дає можливість не оголювати зону перелому, можливість ходити з повним навантаженням на нижню кінцівку, без ризику зміщення відламків, також не потрібна гіпсова іммобілізація. Використовуються фіксатори у вигляді металевих спиць або цвяхів, проведених через відламки кісток перпендикулярно до їх осі.
Погружний остеосинтез - це оперативне введення фіксатора кістки безпосередньо в зону перелому. Залежно від розташування фіксатора по відношенню до кістки даний метод буває внутрішньокістковий (інтрамедулярним), накістковий і черезкістковий. Для внутрішньокісткового остеосинтезу використовують різні види стрижнів (цвяхи, штифти), для накісткового - різні пропонують з гвинтами, шурупами, для черезкістковий - гвинти, спиці. Нерідко можливе поєднання цих видів остеосинтезу.
Внутрішньокістковий остеосинтез може бути закритим і відкритим. При закритому після зіставлення відламків по провіднику через невеликий розріз далеко від місця перелому вводять під рентген-контролем фіксатор. При відкритому зону перелому оголюють, відламки пропонують і в кістковий канал зламаної кістки вводять фіксатор.
Надкістковий остеосинтез виробляють за допомогою фіксаторів-пластини різної товщини і форми, що з'єднуються з кісткою за допомогою шурупів і гвинтів. Іноді при накістковмуо остеосинтезі в якості фіксаторів можливе застосування металевого дроту, стрічок, кілець і півкілець, вкрай рідко - м'який шовний матеріал (лавсан, шовк).
При черезкістковому остеосинтезі фіксатори проводяться в поперечному або косо поперечному напрямку через стінки кісткової трубки в зоні перелому.
Протипоказання до проведения остеосинтезу :
Остеосинтез проводять під місцевим і загальним знеболенням в спеціалізованих медичних закладах.
Остеосинтез виконує лікар травматолог ортопед. У нашій клініці працюють лікарі вищої категорії зі стажем роботи в ортопедо - травматологічному відділенні більше 10-ти років.
Статтю підготував, Василов Валентин Васильович, кандидат медичних наук, магістр медицини.
Телефонуйте 066-418-28-61